Knjigo Kralj zmenkov bi lahko opisal tudi kot priročnik, kako postati privlačen, ne samo za ženske in na zmenkih, tudi v odnosih z drugimi ljudmi.
V času, ko smo prepleteni z digitalnim svetom, je verjetno za posameznika eden najtežjih korakov vzpostaviti pristen fizičen odnos, se odpreti, pristopiti, spoznati željeno osebo, začeti pogovor, biti v dialogu, se spustiti v pogovor z nekom, ki ga prvič srečamo, ga kaj vprašati, se pošaliti in prijetno pokramljati. A sprejeti dejstvo, da smo lahko tudi zavrnjeni, da lahko tudi dobimo košarico, nas lahko vedno znova odvrača, od tega prvega koraka. Na nek način se večina bojimo zavrnitve, tako zelo, da nikoli, ali pa zelo redko naredimo ta korak, ki je lahko odločilni, tisti, ki nam spremeni življenje.
Avtor knjige Robert A. Glover nam glede zavrnitve, v knjigi kaj hitro postreže z odlično mislijo: “Zavrnitev ne boli. Sam sem bil večkrat »zavrnjen«, a me to nikoli ni bolelo. Moje ponotranjene obsodbe in popačena prepričanja so me na živo mrcvarila, sama zavrnitev pa v resnici ni prav nič bolela. Bila je le preprost »ne« na določeno vprašanje (torej dokaz, da ženska nima zanimanja). Zavrnitev ne boli. Seseklja nas tisto, kar si v zvezi z besedo »ne« govorimo sami.”
Zamislite si, da povabite ven žensko svojih sanj, za katero mislite, da je neosvojljiva, še več zamislite si, da vas takšna ženska opazi, da se zagleda v vas. Omenjena knjiga, priročnik, vam razkrije skrivnost, kaj in kje se skriva v vsakem moškem tisto, čemur se ženske ne morejo upreti. Knjiga te korak po koraku pelje preko lastnih notranjih soočanj s samim seboj do sprememb v sebi, na sebi in posledično v okolici. Vodi te v načine kako samozavestno pristopiti in predvsem razloži, kaj pomeni biti samozavesten in še bolj bistveno: Kako samozavest doseči!
V knjigi so opisana vsa orodja, od tistih osnovnih, za katere si ne bi mislili, da so pomembna in jih ni težko spremeniti, do tistih malo bolj zahtevnih, a z voljo po spremembi, tudi ta niso pretežka.
Knjiga Kralj zmenkov nas opogumlja in vabi v različne faze premagovanja izziva biti sprejet ali zavrnjen. Od soočanja s samim seboj, sprememb v sebi, lastnih vzorcev, do delovanja navzven, na sebi in posledično v svoji bližnji okolici. Spremembi navznoter sledi sprememba navzven. Lahko tudi obratno. Spremembe nas lahko naredijo bolj samozavestne. Samozavest pa je nujna pri pristopu k ženskam ter nadaljevanja v zmenkovanja, se srečevati, obdržati zvezo ali jo prekiniti. A prekiniti s stilom, brez zamer z jasnino in iskrenostjo.
Če se še vedno sprašujete, kako? Ne sprašujte se, potopite se v knjigo in s tem vase ter v svet zmenkov. Naj vam postanejo zmenkovanja najljubše sanje in ne nočna mora. Knjiga nam postreže z več odgovori kot pa premoremo vprašanj o sebi, o ženskah. Odgovori so lahko naša sidra, da naredimo tisti korak, za katerega smo vedno menili, da je nemogoč na poti k uspešnemu zmenkovanju. Vsebuje veliko dobrih praks in primerov. In bistveno — DELUJE. Knjiga nam odgovori na vprašanje, kako postati privlačen, a ostati avtentičen.
Gre predvsem za priročnik namenjen moškim. Nekaj poglavij na koncu bi priporočil tudi ženskam, saj zelo nazorno opisuje, kakšne ženske po večini ne ustrezajo moškim, oziroma katere lastnosti, vzorci, navade in mišljenja so pri moških nesprejemljiva in odbijajoča.
Moja izkušnja je, da nisem vedno potreboval pristopiti k ženskam. Imam srečo. Sem eden tistih srečnežev, h katerim ženske včasih tudi same pristopijo, a vedno me je zmanjkalo na tistem delu, ki je bistven: Kako žensko zadržati? Verjetno bi bilo kaj drugače, če bi vedel, kako. Morda bi bilo dovolj že to, da bi znal pristopiti, se potruditi zanjo in predvsem tudi zase. Poleg veliko AHA momentov, ki sem jih prebral v knjigi in prav tako momentov preverjanj, ali sem ali nisem na poti k privlačnemu moškemu, ali ohranjam slednje. Koliko in predvsem kako se posvečam sebi. Koliko dam tudi nase in kaj vase, kakšen je prostor, kjer bivam, moja okolica, izgled, kako se počutim in še bi lahko našteval. Ob branju knjige sem začel tudi preverjati pri sebi, ali imam dvojna merila — koliko tega, o čemer govori knjiga, dejansko živim in ali tako tudi resnično delujem.
Kar sem dobil od knjige in mojih izkušenj (tudi izkušenj drugih moških v moških skupinah) je spoznanje, da osvojitev srca je minljiva in kako žensko svojih sanj zadržiš. Enostavno, tako, da z njo zmenkuješ, dokler sta na skupni poti in to je lahko tudi vse življenje, kajti ohranjati draž zaljubljenosti je meni najvišji nivo odnosa ljubezni med dvema. Zdaj to živim.
Danes in tudi sicer se vprašam, se opazujem, ko stopam po ulici, ko sem v javnosti kot tudi doma, kakšna je moja energija, kakšna je moja drža. Ali izražam samozavest ali negotovost? Zavedam se, da oboje prebiva v meni. Kateremu polu bom dal prednost — pogumu in strmenju naprej ali strahu in pogledu nazaj? Kako se uriti v tem, kako pravi pol vzpodbujati v odločno postavljenost, pa sem kljub spoznanjem v prejšnjih knjigah, najbolj osvetlil prav v Kralju zmenkov.
Knjiga je četrta od prevedenih knjig, ki jih priporočamo v Moških skupinah. To je priročnik, katerega lahko in tudi priporočljivo je, da ga berete skupaj s knjigo Nič več prijazen fant. Gre za istega avtorja in lahko bi rekel, je nadgradnja ali nadaljevanje prijaznega fanta, ki se spremeni v pozornega moškega, naj spremeni tudi tebe. Brati in delovati v krogu in prisotnosti moških skupin pa zagotavlja tisti del, da boš to sigurno naredil. Podpora, ki jo prejmeš v obliki prisotnosti je neprecenljiva. Ostali dve knjigi, govorim o Pot odličnega moškega in Razsvetljeni seks, bosta vsekakor nadgrajevali odnos po prvih srečanjih in osvojitvi vaše izbrane ženske, saj govorita o poti odličnega moškega in seksu onkraj znanega.
Knjiga in knjige, ki bodo moškemu odprle popolnoma nov svet v obstoj in bivanje, mu odgovorila na marsikatero vprašanje — tako o poslanstvu kot življenju. Vse štiri knjige so izdali pri založbi Chiara, s katero uspešno sodelujemo od prve izdaje knjige Pot odličnega moškega, Davida Deide.
V moških skupinah verjamemo, da je prišel čas za prebuditev moške energija, za iskanje in ozaveščanje moškosti v moških, za premike v odločno, jasno, postavljeno in iskreno energijo, ki nas postavlja v stabilno in uravnovešeno delovanje. Kot verjamemo v knjige, ki jih predstavljamo, verjamemo tudi v moč skupin, saj so naše izkušnje moderatorjev in udeležencev dokaz, da se lahko premaknemo v smer, katera se je do vstopa v skupine zdela nemogoča. In bistveno premiki se pričnejo takoj, s prvimi srečanji v skupinah.
Knjigo lahko naročiš tukaj.
Jur Samec,
moderator moških skupin